آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

این پورشه قراضه که ۱ میلیارد تومان ارزش دارد + عکس

پورشه قراضه ای که 1 میلیارد تومان ارزش دارد! عکس

قیمت ۱ میلیارد تومانی برای یک پورشه قراضه سوژه فضای مجازی شده است.

قیمت ۱ میلیارد تومانی برای یک پورشه قراضه

معمولاً زمانی که خودرویی در یک انبار پیدا می‌شود، برای مدتی طولانی در آنجا رها شده بوده است. این پورشه ۳۵۶ هم چنین وضعیتی داشته و بخش زیادی از طول دوران زندگی خود را در پارکینگ‌ها سپری کرده است. این خودرو در طول عمر خود به سه مکان مختلف منتقل شده و حالا به نمایش درآمده است.

این ‌یک پورشه ۳۵۶ سوپر اسپیداستر مدل ۱۹۵۸ است که بر اساس نسخهٔ اصلی ۳۵۶ کابریولت ساخته شده و مجهز به پیشرانهٔ نسبتاً قوی‌تری است. ۳۵۶ سوپر اسپیداستر مجهز به یک پیشرانهٔ ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر تخت است که تنها ۷۵ اسب بخار قدرت دارد اما بااین‌حال ۲۵ درصد قوی‌تر از موتور ۱٫۵ لیتری ۶۰ اسب بخاری نسخهٔ استاندارد است.

این ۳۵۶ برای اولین بار به یک خریدار در لس‌آنجلس تحویل داده شد و او برای بیش از یک دهه آن‌را در پارکینگش انبار کرده بود. سپس به خریدار دیگری فروخته شد و او هم به مدت ربع قرن آن‌را در پارکینگ نگهداری کرد. صاحب فعلی این ۳۵۶ نیز آن‌را در اواخر هزارهٔ گذشته خریداری کرده و بازهم ۳۵۶ داستان ما را تا اوایل سال جاری در انبار نگهداری کرده است.

پورشه ۱ میلیارد تومانی

پورشه 1 میلیارد تومانی

این پورشه قراضه که ۱ میلیارد تومان ارزش دارد + عکس

بنابراین این پورشهٔ کلاسیک، ۴۲ سال از عمر ۵۸ سالهٔ خود را در پارکینگ‌ها و انبارها سپری کرده است اما حالا دوباره کشف شده است. ولی این ۳۵۶ در طول این سال‌ها صدمات زیادی دیده و ازکارافتاده شده است به‌گونه‌ای که رنگ بیرونی آن تقریباً از بین رفته و تودوزی آن نیز به‌طور کامل نابود شده است.

بااین‌حال قرار است به‌زودی این پورشه ۳۵۶ سوپر اسپیداستر با همین وضعیت به حراج گذاشته شود؛ بنابراین فرصت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان فراهم شده تا آن‌را خریداری کرده و بازسازی کنند. البته این خودرو حتی با همین وضعیت وخیم هم هرگز ارزان نیست زیرا پیش‌بینی می‌شود در حراجی‌ای که چند هفتهٔ دیگر در سکاتزدیل آریزونا برگزار می‌شود با قیمتی بین ۲۰۰ هزار تا ۲۷۵ هزار دلار فروخته شود.

پورشه ۱ میلیارد تومانی ۲

پورشه 1 میلیارد تومانی 2

بنابراین این پورشهٔ کلاسیک دوست‌داشتنی پس‌ازاینکه مدت‌ها عمر خود را در پارکینگ‌ها گذرانده و ازنظرها پنهان بوده است حالا می‌تواند بعد از گذشت این رنج‌ها، مجدداً بازسازی شده و به دوران اوج خود بازگردد که در این صورت قیمتی و ارزشی بسیار بیشتر از مبلغ فعلی پیدا خواهد کرد.

این پورشه قراضه که ۱ میلیارد تومان ارزش دارد + عکس