هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

تفاوت های گوشی های سال ۲۰۱۷ با گوشی های سال ۲۰۱۶

گوشی های موبایل 2017 با 2016 متفاوت خواهند بود

براساس پیش بینی های صورت گرفته گوشی های تولید شده در سال ۲۰۱۷ از گوشی های سال ۲۰۱۶ سریعتر بوده و تفاوت هایی خواهند داشت.

تفاوت های گوشی های ۲۰۱۷ با ۲۰۱۶

کوچک‌تر، سریع‌تر و کم‌مصرف کردن باتری؛ ویژگی‌های اصلی جدیدترین تراشه کمپانی کوآلکوم است که قرار است روز ۶ ژانویه رونمایی رسمی شده و پرچم‌داران گوشی‌های هوشمند ۲۰۱۷ به آن مجهز شوند.

تراشه اسنپ دراگون ۸۳۵ با معماری ۱۰ نانومتری و نصب ۳ میلیارد ترانزیستور طراحی و ساخته‌شده است و ۳۰ درصد کوچک‌تر، ۲۷ درصد سریع‌تر و ۴۰ درصد مصرف کمتر انرژی را در مقایسه با مدل ۸۲۰ در کارنامه فنی خود به ثبت رسانده است.

بنابراین سازندگان گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ قادر به ساخت گوشی‌های کوچک‌تر و سبک‌تر باقابلیت بیشتر خواهند بود.
همچنین تراشه جدید ۸۳۵ در بخش شارژ گوشی، عمر باتری، قابلیت‌های دوربین، اتصالات و امنیت نیز توسعه پیداکرده است تا جایی که مدت مکالمه را به یک روز می‌توان افزایش داد، ۵ روز موسیقی گوش داد، ۷ ساعت ویدئوی ۴K تماشا کرد و با ۵ دقیقه شارژ ۵ ساعت به باتری حیات مجدد داد.

البته هر سازنده‌ای بسته به مدل گوشی اندرویدی می‌تواند این قابلیت‌ها را با تریک نرم‌افزاری کم‌وزیاد کند (شبیه کاری که سامسونگ در نوت ۷ کرد و شارژ سریع باعث دردسر شد!)
در بخش واقعیت مجازی / VR اسنپ دراگون ۸۳۵ قابلیت‌های بیشتری پیداکرده تا جایی که ۲۵ درصد سریع‌تر تصاویر سه بعدی را رندر کرده و ۶۰ برابر بیشتر از اسنپ دراگون ۸۲۰ رنگ در نمایشگر را قدرت و شفافیت می‌بخشد. همچنین فناوری صوتی DSD را پشتیبانی کرده و تأخیر motion-to-photon را تا ۲۰ درصد کمتر کرده است.

در بخش دوربین نیز EIS 3.0 را پیاده‌سازی کرده تا روی ویدئوهای ۴K ویژگی «لرزه کاه» و پایداری تصویری را بیشتر کند. اتوفوکوس هیبریدی، آشکارگی نوری و هندل کردن دوآل لنز را در کنار پلتفرم Clear Sight به ارمغان آورده است.
مودم نصب‌شده در تراشه ۸۳۵ به X16 LTE مجهز شده و سرعت نسل چهارم را تا ۱۰ برابر افزایش داده است.

با استفاده از فناوری و پلتفرم Haven  امنیت سه لایه‌ای را برای تراشه تعریف کرده و به همین خاطر تراشه‌های جدید امن تر از قبل خواهند بود.

درنهایت گوشی‌های مجهز به پردازنده جدید به‌کلی با گوشی‌های ۲۰۱۶ فرق خواهند داشت.

تفاوت های گوشی های سال ۲۰۱۷ با گوشی های سال ۲۰۱۶